Martin Lukač

 

Tulák s fotoaparátem v ruce

Narozen  19. 06. 1972 v Liberci
Krásná dcera Viktorie (23 let)
Stále svobodný a stále nekonečný snílek
Individuální fotografické kurzy po celé Evropě
Originální fotografie – Velkoformátová plátna
Ateliér v centru Prahy – Foto-služby – Foto-kurzy
 
Je lepší selhat v originalitě, než uspět v napodobování! ❤️
image

image

1982 – MŮJ PRVNÍ FOTOAPARÁT

Můj první fotoaparát značky „Corina“ jsem dostal od rodičů v deseti letech…
Každý, kdo propadl omamnému zvuku cvaknutí spouště a sklopení závěrky ví, jak slastné jsou první pokusy o zvěčnění čehokoli a seznámení se s kouzlem zachycení okamžiku.
Je to jako s první láskou, zůstává hluboko v paměti po celý život!
Můj otec byl učitel na ZŠ v Rynolticích a vášnivý fotograf, takže jsem měl to štěstí, že jsem trávil víkendy ve foto-komoře a mohl pronikat do kouzla fotografie.
Fotografie každou vteřinou nabízí jiný příběh!

image

2012 – FOTOGRAF NA PLNÝ ÚVAZEK

Po absolvování základní vojenské služby jsem se odstěhoval do Prahy, kde jsem se usadil natrvalo a žiji zde dodnes.
Většinu života jsem pracoval jako manažer, ale zavřený celé dny v kanceláři moc aktivní a uspokojující činnost nevyvíjíš.
Zásadní zlom přišel spolu s několikaletým působením v pražské ZOO, kde jsem mohl tuto svou vášeň uplatňovat na zdejších zvířatech. Zachytit ten správný okamžik – výraz – detail v pohybu, to byla velká zkušenost. 
Tady jsem si uvědomil, že chci být volný, chci začít objevovat a zvěčňovat všechno kolem nás, že se chci toulat s fotoaparátem v ruce…

image

2020 – FOCENÍ MUSÍŠ MILOVAT!

V Praze žiji již přes dvacet pět let a stále objevuji nová krásná a oduševnělá zákoutí.
Miluji Prahu, protože je stejná a jiná, víc je ale jiná, nabízí tolik tajemství, tolik nádherných objektů, tolik inspirace.
Úplně nejraději mám Staré Město, kde je atmosféra pro focení plně hmatatelná. Staré a křivolaké uličky, starobylé štíty domů, pouliční lampy a život všude kolem.
Praha dýchá směsicí historie a spojení světových kultur.
A mezi tím vším krásná Vltava, zdobená klenbami mostů.

Napsali o nás…

Markéta Žižková – Praha
PROFESIONÁL s velkým “P”! Příjemný a lidský přístup, kdy člověk vycítí že to není “jen” práce, ale hlavně obrovský dar v podobě životního koníčka. Má můj obdiv, s jakou trpělivosti, nadšením a snahou dělá vše proto, aby byl výsledek co nejlepší. Já tu možnost měla a smekám klobouk! Nad očekávání krásné fotky. To musí člověk zažít! V téhle době se musíme vážit takových “SRDCAŘŮ”.

Martina Pražáková – Praha
Ta úcta k ženám, kterou zhmotňuješ do fotek skrze tvou esenci muže, je majestátní! ❤️

Jana Červená – Mladá Boleslav
Skvělý fotograf s velmi profesionálním přístupem a dobrým okem pro dokonalou fotografii. Bylo velmi obtížné vybrat jen jednu, protože všechny byly naprosto úžasné.

Dana Halířová – Kypr
Úžasný fotograf! Práce s Martinem je skvělá, má pohodový a profesionální přístup. Atmosféra byla naprosto skvělá a výsledné fotky byly nádherné. Určitě doporučuji, všem!

Dana Synková – Praha
Vřele doporučuji! Ocenila jsem zejména citlivý a trpělivý přístup. Fotky překonaly moje očekávání. Někdo má prostě skvělé oko!

Margo Meyers – New York
Martin vytváří naprosto úžasné obrazy. Ve svém bytě v New Yorku mám několik jeho obrazů a vždy, když se na ně dívám, vzpomínám na krásný pobyt v Praze!

Klára Stelzerová – Liberec
Martin je skvělý fotograf s naprosto profesionálním přístupem. Fotkami jsem naprosto nadšená a nejen já. Děkuji a všem vřele doporučuji.

Martina Kubátová – Jesenice
Skvělý fotograf, naprostý profesionál! Výborná spolupráce, úžasný přístup a výsledek? Fotky, které všichni obdivují. Miluji Martinovo fotky, jsou naprosto úchvatné a nikdy se mi neokoukají…

Ateliér Permanentu – Ostrov
Zbožňuji jeho práci, má neuvěřitelný cit.

Jitka Bydlová – Polička
Vaše práce mluví sama za sebe, nádhera!